Произведувачот на авиони Embraer, креираше авион од кој патниците можат да го гледаат ноќното небо, низ прозорите поставени на кровот од каде се гледа прекрасен поглед на небото. Самите прозори се со големина на стандардна врата, која можеме да ја видиме во комерцијалните авиони.

Почетната цена на овој луксузен авион “Kyoto Airship” изнесува 53 милиони долари.

Jay Beevera, потпретседателот на дизајнот на ентериерот, кажа дека веќе имаат потенцијален купец за “Kyoto Airship” – станува збор за јапонски бизнисмен кој сака да седи на подот на авионот и истовремено да се сонча.

Големите прозори ја зголемија и тежината на авионот и потрошувачката на горивото. Но доколку купувате авион од 53 милиони долари, потрошувачката на горивото е мала грижа. Авионот од 75 квадрати, со дневен простор и огромен кревет со туш за две личности, совршен е за тие кои не знаат што да прават со своите пари.

https-blueprint-api-productions3amazonawscom-uploads-card-image-91825-dd3d64515129404bb9096c56af2fddb1 https-blueprint-api-productions3amazonawscom-uploads-card-image-91832-kyoto-airship-lineage-1000-1024x683 https-blueprint-api-productions3amazonawscom-uploads-card-image-91905-140801-lbx-eba-l1000-bi-cam-01-dusk-hd

 

СПОДЕЛИ
Претходна објава5 најголеми трендови на чанти за лето 2016 година!
Следна објаваТатко и ќерка танцуваат на песна од Џастин Тимберлејк
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР