2

Американското архитектонско студио Barensfeld дизајнираше прекрасна зен градина во Беркли, Калифорнија. Градината се наоѓа во мала зграда изградена во 1965 година и е на неколку нивоа. Опкружена со интересни зелени дрвца, од кои доминира јапонскиот јавор, градината е комбинација од зеленило и простор со маса и столчиња, подредени на неколку катови. Hilgard Garden им нуди вистински одмор и релаксација на посетителите. Навистина интересен и уникатен концепт на зелена градина сместена во урбана градска средина.

3 4 5 6 7 8 9 10 11

СПОДЕЛИ
Претходна објаваHermès Oran се апсолутен моден хит!
Следна објаваOFF-Fest! Раскошна програма за јубилејното фестивалско издание
Креативната страна на животот под поинаков агол, каде важи правилото "less is more" е она што го опишува овој член на креативното семејство. Со оптимистичен пристап и позитивна енергија, сиот труд го насочува кон доброто и инспирацијата, кон вистинските вредности; како што е уметноста и квалитетниот креативен израз. Со поедноставување на животот, стои рамо до рамо со останатите креативци во тимот на Divian Arts.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР