“Rainbow Lattees”, односно кафе во боите на виножитото. Прво такво кафе е направено во Лас Вегас, благодарејќи на идејата и вештината на барменот Mason Salisbury кој вешто додава бои во пената на кафето. Претпоставуваме дека и вкусот е таков.adsm-8 adsm-1 adsm-2 adsm-3 adsm-4 adsm-5 adsm-6 adsm-7

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЕколошка куќа направена од картон
Следна објаваДизајн инспириран од лудите 70-ти!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ