1

Креативното архитектонско студио од Холандија, Fiction Factory, проектираше интересна куќа направена од еколошки материјали. Целата куќа, наречена Wikkelhouse, однадвор изгледа како да е од дрво, а всушност е направена од одлично распоредени слоеви картон. Овој флексибилен концепт на дом е составен од посебни сегменти кои комбинирани заедно даваат едно модерно и креативно живеалиште кое може да биде постојано или повремено. Сите суровини кои се искористени при изградбата се еколошки и не ја загадуваат средината.

2

4

5

Wikkelhouse By Fiction Factory Picture & © Yvonne Witte

 

8

Wikkelhouse By Fiction Factory Picture & © Yvonne Witte

9

10

СПОДЕЛИ
Претходна објаваУрбани пејзажи
Следна објаваCappuccino во боја – нов светски тренд!
Креативната страна на животот под поинаков агол, каде важи правилото "less is more" е она што го опишува овој член на креативното семејство. Со оптимистичен пристап и позитивна енергија, сиот труд го насочува кон доброто и инспирацијата, кон вистинските вредности; како што е уметноста и квалитетниот креативен израз. Со поедноставување на животот, стои рамо до рамо со останатите креативци во тимот на Divian Arts.

НЕМА КОМЕНТАРИ