Бонсаи, во буквален превод значи – мало стебло во сад. За неговото обликување и одржување потребно е многу повеќе од хортикултурната вештина, а најголем акцент е ставен на уметничкиот талент на самиот одгледувач. Основен принцип e, минијатурното стебло да ги има сите карактеристики на истиот вид во “нормалната” големина во природата.

amazing-bonsai-trees-25-5710f90bdc5e1-700 amazing-bonsai-trees-1-1-5710e7828a6d0-700 amazing-bonsai-trees-2-5710e785cd3a3-700 amazing-bonsai-trees-4-5710e792c2477-700 amazing-bonsai-trees-5-1-5710e79582acc-700 amazing-bonsai-trees-5-2-5710e798a4b5f-700 amazing-bonsai-trees-12-5710ed059e7f7-700 amazing-bonsai-trees-13-5710ed962c1f6-700 amazing-bonsai-trees-15-5710eeb31ea38-700 amazing-bonsai-trees-22-5710f3ab92e45-700 amazing-bonsai-trees-23-5710f40da1982-700

СПОДЕЛИ
Претходна објаваСтилот никогаш не прашува за годините?
Следна објава“Daisy Dream”, Marc Jacobs за сите дами со стил
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР