1

Rebecca Szeto, која живее и работи во Сан Франциско, е авторката која стои зад овие оригинални и креативни дела. Имено, таа старите и искористени сликарски четки ги трансформира во ликови од познати уметнички слики и со тоа создава убавина и нешто ново кое повторно добива своја вредност. Ликовите се женски, од девојката со бисерна обетка на Вермер, до гејши, домаќинки, војвотки и други познати дами од уметноста, секоја со своја интересна приказна.

2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваBRONX 1.01 концертна промоција на “ТОКСИКОЛОЗИ”
Следна објаваКога архитектурата и природата ќе се спојат
Креативната страна на животот под поинаков агол, каде важи правилото "less is more" е она што го опишува овој член на креативното семејство. Со оптимистичен пристап и позитивна енергија, сиот труд го насочува кон доброто и инспирацијата, кон вистинските вредности; како што е уметноста и квалитетниот креативен израз. Со поедноставување на животот, стои рамо до рамо со останатите креативци во тимот на Divian Arts.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР