1

Според астрологијата, за секој хороскопски знак се врзани одредени карактеристики во изгледот, карактерот, начинот на исхрана, изборот на пријатели и сите останати работи од секојдневниот живот, па и кариерата. Каква работа му одговара на секој хороскопски знак посебно и која би била идеалната ваша професија според астрологијата? Прочитајте во продолжение.

ОВЕН

Идеална професија: раководител во голема компанија, сопственик на мал бизнис, личен тренер, спортист.

БИК

Идеална професија: работа поврзана со производство на храна, продажба, банкарство, финансии.

БЛИЗНАЦИ

Идеална професија: работа во областа на маркетинг и односи со јавност, наставник, новинар.

2

РАК

Идеална професија: работа со деца, социјален работник, нутриционист.

ЛАВ

Идеална професија: политичар, актер, костимограф, раководител.

ДЕВИЦА

Идеална професија: рецепционер, работа поврзана со комуникации и статистика, преведувач, детектив.

3

ВАГА

Идеална професија: правник, адвокат, дипломат, туристички водич.

ШКОРПИЈА

Идеална професија: работа поврзана со менаџмент и логистика, адвокат, таен агент, работа поврзана со финансии.

СТРЕЛЕЦ

Идеална професија: туристички водич, наставник, волонтер во непрофитна организација.

4

ЈАРЕЦ

Идеална професија: административен работник, инженер, архитект, дизајнер.

ВОДОЛИЈА

Идеална професија: научник, графички дизајнер, фотограф, претприемач.

РИБИ

Идеална професија: здравствен работник како на пример медицинска сестра или физиотерапевт, психолог, уметник.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваМарами за уметнички души
Следна објаваЛамби изработени од рециклирана хартија
Креативната страна на животот под поинаков агол, каде важи правилото "less is more" е она што го опишува овој член на креативното семејство. Со оптимистичен пристап и позитивна енергија, сиот труд го насочува кон доброто и инспирацијата, кон вистинските вредности; како што е уметноста и квалитетниот креативен израз. Со поедноставување на животот, стои рамо до рамо со останатите креативци во тимот на Divian Arts.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР