Botany-FB-event-2Рачни сликаните торби од колекцијата BOTANY се полни со боја.

Понесете Магнолија. Ова дрвце со прекрасни цветови нека биде дел од вашата гардероба или изберете јасмин, плумбаго, романтично и свежо.

Во оваа колекција преовладуваат виолетова и синатабоја, а особено зелената преку лисјата на филадендронот.

Пролетта и летото се одлична можност дa бидете похрабри и искомбинирате повеќе бои.
Повелете во среда во Concept 37 и погледнете ги торбите кои произлегоа од соработката помеѓу Стевчо Наумоски и Ели Аин.

Стевчо Наумоски е дипломирандизајнер. Моментално дизајнер во EJSI.

Повеќе на: EJSI 

Ели Аин магистрирала на Факлутетот за ликовна уметност во Скопје. Последните неколку години е активна на полето на дизјанот, повеќе на: Aini-design
Понесете пролет со себе, по промотивна цена за време на изложбата.

Botany coming soon-02

Botany-foto-wide-02 Botany-foto-wide-03

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНеделен репертоар на Драмскиот театар (11.04 – 17.04)
Следна објаваМаја Танева | „Апстракција преку жица“
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ