На источната обала на Тајван, со ипмресивен поглед на Тихи океан, се наоѓа куќата A’tolan, вистинско ремек дело со интегрирани орански елементи и современ дизајн.

За овој дизајн, користена е традиционалната архитектонска техника – па така во изградбата се вклучени парчиња на карпи и камења од ископини, како би се создале повеќеслојни sидови, кои потсетуваат на каскадни оризови полиња. Инаку зборот “A’tolan” потекнува од тајванскиот израз што значи – камена куќа (куќа од камен).

modern-residence-2-5 modern-residence-4-9 (1)modern-residence-6-9 modern-residence-7-9 modern-residence-8-9 modern-residence-9-6 modern-residence-10-8 modern-residence-12-7 modern-residence-13-3 modern-residence-14-2 modern-residence-15-1 (1) modern-residence-18-1 modern-residence-19-1 modern-residence-20-1 (1)

СПОДЕЛИ
Претходна објаваМинијатурната торба “Mini-C” на Cartier
Следна објаваОперата ,,Набуко’’ во МОБ
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ