Модната куќа “Cartier” го презентираше својот најнов моден аксесоар, а тоа е чантата која е наречена “Mini-C”. Модната линија на овие прекрасно дизајнирани чанти може да се најдат во разни бои, а за кои треба да споменеме дека дизајнерите на модната куќа ги позајмиле од боите кои доминираат на накитот на Cartier.

Боите кои доминираат во колекцијата се: вино-црвена, светло зелена, сончево-жолта,класична беж, лилјакова,кафена и црна. Овој елегантен и класичен облик на чанти со две кратки рачки и еден долг ремен за преку рамосо со сигурност ќе ги освои дамите со стил ширум светот. Во продолжение ви ја претставуваме истоимената колекција на чанти, погледнете ја и одберете ја вашата омилена боја.

 

37846

20461849341_d6a1e49de5_o

14551941022561_674x0

CartierBag4

Cartier-C-de-Cartier-Bag-3

81

Cartier_Bag_Satchel

Gaby_3

sac-c-cartier-mini-recto-verso-magazine-2

Cartier-C-de-Cartier-Bag

mini-c-de-cartier-rojo

!!! No information available !!!

Mini-C-de-Cartier-bag_Red-Spinel_Morganite_Jonquil-yellow-diamond_gold_peridot_JB-Thiele-1Feb2018_01-806x453

СПОДЕЛИ
Претходна објаваФото на денот | Попладневна дремка
Следна објаваОрганските елементи совршено го надополнуваат современиот дизајн на домот A’tloan!
"Art will remain the most astonishing activity of mankind born out of struggle between wisdom and madness between dream and reality in our mind!"! My main fields of interest are arts and culture, but I am easily adaptable to different types of topics. Intrinsic interest in these two fields, of which I have followed successive developments, and in their singular and profitable union: scientific abstraction and sensory rapture, ephemeral and predictive, the attribute of success and the spirit of ‘innovation. ---------------------------------------------------------------------------------- Со повеќе од солидни познавања на класичната уметност и со исклучителнo познавање на француската мода и стил на живеење, Маја ја презентрира убавината на уметноста во посебните мигови на секојдневието, нагласувајќи го акцентот на идиличните егзотични патувања. Формалната цел на убавината е страста на љубовта; (нејзина омилена изрека).

НЕМА КОМЕНТАРИ