ОТВОРАЊЕ / OPENING HUNGARIAN ROMA PAINTERS (1969-2009)

Вторник / Tuesday

1-03
***

ДОБАР ПРОЕКТ – АУКЦИЈА / DOBAR PROEKT – AUCTION

Среда / Wednesday

pokana dobar proekt-2
***

ПОЛОГ: ПРИРОДА КУЛТУРА АВАНТУРА POLOG: NATURE CULTURE ADVENTURE

Четврток / Thursday

Polog-newsletter
***
Nastani 04-10.04.2016-02
***

ПРОМОЦИЈА НА КНИГА / BOOK PROMOTION

Недела / Sunday

Sinolicka baner- newsletter
***

ДЕТСКИ РАБОТИЛНИЦИ / KIDS WORKSHOPS

Среда / Wednesday

igrame  ucime  kreirame- detski rabotilnici-05
***

Сабота / Saturday

igrame  ucime  kreirame- detski rabotilnici-06
***

“FISCHER TECHNIK” ОСНОВНИ КУРСЕВИ ЗА ДЕЦА, ОД 15. АПРИЛ! / “FISCHER TECHNIK” BASIC COURSES FOR CHILDREN, STARTING FROM 15. APRIL!

12
***

ПРИЈАВА ЗА КОНЦЕПТУАЛНА ПРОДАВНИЦА

DSC 0838
***

OPEN CALL FOR REGIONAL DESIGN COMPETITION – “NEW ANALOGUE” / ОТВОРЕН ПОВИК ЗА РЕГИОНАЛЕН ДИЗАЈН НАТПРЕВАР – “NEW ANALOGUE”

Capture88
СПОДЕЛИ
Претходна објаваВо продажба влезниците за Off-Fest 2016
Следна објаваКомпактна, мобилна библиотека | Atelier Kastelic Buffey
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР