Архитектонската фирма Lund Hagem од Осло стои зад дизајнот на оваа прекрасна куќичка во Сандефјорд, Норвешка. Куќата е опкружена со зеленило и е всушност вградена во една карпа. Има само еден спрат со природна светлина од големите прозорци и тераса со величествен поглед на живописната природа наоколу. Целата куќа е изработена од комбинација на материјали од дрво и стакло, а мебелот дава топла и пријатна атмосфера идеална за престој далеку од градскиот метеж. Самата локација е избрана како место во кое ќе се споите со природата.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

СПОДЕЛИ
Претходна објаваПовеќе од фотографии
Следна објаваФустани во кои секоја жена мора да инвестира!
Креативната страна на животот под поинаков агол, каде важи правилото "less is more" е она што го опишува овој член на креативното семејство. Со оптимистичен пристап и позитивна енергија, сиот труд го насочува кон доброто и инспирацијата, кон вистинските вредности; како што е уметноста и квалитетниот креативен израз. Со поедноставување на животот, стои рамо до рамо со останатите креативци во тимот на Divian Arts.

НЕМА КОМЕНТАРИ