Дури и да не сте типична девојка која го негува елегантниот женствен стил, факт е, има некое силно задоволство кога го носите вашиот совршен фустан, во кој се чувствувате – како милион долари. Но со толку многу стилови и типови на фустани на пазарот, прилично е тешко да се одлучите – како да почнете да го градите својот стил и колекција на фустани?

Кога зборуваме за фустаните, малиот црн фустан е вашата најдобра пријателка – кога ќе го најдете оној вистинскиот, кој совршено ви прилега, секогаш ќе го носите со себе, каде и да патувате.

kjgckzukjczkcjkjczcjck

Долгите фустани кои ги има на пазарот, по правило, не се изработени од квалитетен материјал заради заштеда. Но, доколку инвестирате во квалитетен макси фустан, ќе направите добра работа, долго ќе трае и секогаш ќе го облечете кога ќе мислите дека немате што да облечете.

asdgsbshbdfn

Постои причина зошто таканаречениот невидлив фустан на Carrie Bradshaw бил таков хит – секси тесен фустан е незаборавен изглед!

fxmfhx

Секоја жена во својата гардероба мора да има еден статусен фустан со кој остава посебен впечаток. Тоа може да биде фустан со интересен материјал, крој или едноставно со некоја силна боја – во секој случај фустанот мора да привлече внимание.

awgsfdsg

За свечени прилики или кога ќе добиете покана за некој коктел, ќе ни бидете благодарни што инсистираме да имате ваков фустан во плакарот! Тоа може да биде едноставен коктел фустан од луксузен материјал или права тоалета, но сепак добро е да имате барем еден факов фустан во вашата колекција!sdgdsa

СПОДЕЛИ
Претходна објаваСкандинавска куќа во допир со природата
Следна објаваВреме е за пролетно освежување на кариерата!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ