Секогаш е интересно да се види, што се човек може да измисли, направи и дизајнира па дури и во приватните авиони. Трпезарии, дневни соби, барови, кревети, купатила, најсовремена технологија и што се уште не, се составен дел скоро на сите приватни авиони, кои секако варираат од тоа, колкава количина на пари ќе издвојат за нив.

Авионите кои инаку служат како превозно средство, на некои им значат многу повеќе, како втор дом, а на други како дом кој сакаат да го поседуваат и покажат.

Меѓу нив, најевтините чинат 20 милиони долари, а најскапиот Boeing 747-8 VIP приватен авион чини 367 милиони долари, без внатрешно уредување, кој нуди 444 квадратни метри простор за живеење. Иако во него никој не живее….

Погледнете го уредувањето на овие најскапи приватни авиони…..

8b (1) 8a 7a 7b 5 4-15 6-10 1-45

СПОДЕЛИ
Претходна објаваУлична уметност на стара црква во Мароко
Следна објаваВи ја откриваме тајната на убавината на јапонските жени
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ