Еклектичниот стил во овој стан ќе ве водушеви.

Дизајнерското студио Ardesia Design, работеше на редизајнирање на лондонскиот стан од 90 метри квадратни, кој се наоѓа во Maid Vale. Станот имаше 3 спални соби, мала дневна соба и бања, но после реновирањето, распоредот е целосно сменет.

london-home-10Накратко, споена е едната спална соба со дневната соба, за да се добие голема дневна соба со отворен план, која ја вклучува и трпезарија. Малиот простор за магацин стана мини купатило.

london-home-11

Париските станови и медитеранските куќи (посебно тие во Грција), го инспирираа редизајнот на овој дом. Белата столарија, потсететува на мебелот кој можеме да го видиме на грчките острови а вратите на плакарите на париската атмосфера.

london-home-12

Палетата на боитее многу едноставна – мека бела и сива заднина, зачинета со црвената и сини акценти. Во кујната, мароканско сини цементирани плочки кои ја даваат динамична и глобална нота на целата атмосфера. Рустичниот допир е додаден преку дрвените столови, со кожните наслони за раце.  london-home-13 london-home-14 london-home-15 london-home-16 london-home-17 london-home-2 london-home-3 london-home-4 london-home-7 london-home-9

СПОДЕЛИ
Претходна објаваРачно изработени бележници за книга
Следна објаваХороскоп од 21.03. – 27.03.2016 година
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ