horoskop

ОВЕН

Работа: Повторно сте спремни за нови работни задачи, полни со ентузијазам, влегувате во новата работна недела, во која ќе имате сила за се.

Љубов: Уживате во хармоничните односи со партнерот.

Здравје: Повеќе спиење.

БИК

Работа: Ви претстои мал финансиски проблем, не грижете се многу за тоа. До крајот на неделата и тој проблем брзо ќе се реши.

Љубов: Имате голема подршка од партнерот и тоа многу ви значи.

Здравје: Добро се чувствувате.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Нова работа, нови планови. Ве мачат некои стари грижи и нерасчистени долгови.

Љубов: Во љубовта засега, добро ви оди.

Здравје: Мали главоболки.

РАК

Работа: Повторно застанавте на нозе и ви се чини дека никој ништо не ви може.

Љубов: Љубовта ви цвета.

Здравје: Добро се чувствувате.

ЛАВ

Работа: На работното поле се оди како што сте планирале, ги чекате сончевите денови да ги завршите плановите кои ги започнавте.

Љубов: Пролетна еуфорија и уживање во романтични мигови.

Здравје: Повеќе вежбајте.

ДЕВИЦА

Работа: Не знаете на која врата да тропнете, работата ве чека а вие немате доволно време да ја завршите.

Љубов: Ќе запознаете една интересна личност оваа недела.

Здравје: Повеќе вежбајте.

ВАГА

Работа: Сакате да сте поактивни на деловно поле, но никако да мрднете од место.

Љубов: Уживате во врска, без обврски.

Здравје: Подолги прошетки.

ШКОРПИЈА

Pабота: Не успевате ни да се одморите, од големи обврски оваа недела.

Љубов: Се чувствувате разочарано, а ни самите не знаете зошто.

Здравје: Добро.

СТРЕЛЕЦ

Pабота: Мали тршоци на работен план.

Љубов: Заљубени сте до уши.

Здравје: Повеќе спиење.

ЈАРЕЦ

Pабота: На работа се ви оди добро, како што се планирале.

Љубов: Имате чувство дека сте премногу осамени и дека никој не мисли на вас.

Здравје: Повеќе одмор.

ВОДОЛИЈА

Pабота: Несогласувањата со колегите ви носат проблеми на работа.

Љубов: Оваа пролет, повторно ќе се заљубите во вашиот долгогодишен партнер.

Здравје: Добро се чувствувате.

РИБИ

Pабота: Ви остана уште многу работа да завршите оваа недела, не губете надеж.

Љубов: Во љубовта добро ви оди!

Здравје: Добро се чувствувате.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваСтан во Лондон, инспириран од парискиот шик и грчката култура!
Следна објаваПлати со поезија 2016
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР