oia-sunset-scene_94145_990x742

За време на посетата на Ија, на бајковитиот грчки остров Санторини, авторот на фотографијата Соруш Етемад бил воодушевен од убавината на зајдисонцето. „Под совршената палета од портокалова и црвена боја, голема група на луѓе уживаа во неповторливиот момент гледајќи како сонцето заоѓа над Егејското море” – вели Етемад за неговото незаборавно искуство што го овековечил преку фотографија.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваSome days off: Barcelona | фотографија
Следна објава„Дамата со камелии“ во МОБ
Креативната страна на животот под поинаков агол, каде важи правилото "less is more" е она што го опишува овој член на креативното семејство. Со оптимистичен пристап и позитивна енергија, сиот труд го насочува кон доброто и инспирацијата, кон вистинските вредности; како што е уметноста и квалитетниот креативен израз. Со поедноставување на животот, стои рамо до рамо со останатите креативци во тимот на Divian Arts.

НЕМА КОМЕНТАРИ