1

Фотографија направена во една од многуте непроспиени ноќи додека фотографот Георг Попа нетрпеливо чекал да ја види Аурора Бореалис. Попа стигнал во Исланд во октомври 2015- вистинското време за северната светлина, со надеж дека ќе успее да ја овековечи Аурора. По две непреспиени ноќи, успеал да ја направи оваа фотографија од глечерот Jökulsárlón и северните ѕвезди во совршен танц. Чекањето вредело, зарем не?

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваПрекрасни мурали кои ги красат градовите низ светот!
Следна објаваСо паметно купување до луксузен изглед!
Креативната страна на животот под поинаков агол, каде важи правилото "less is more" е она што го опишува овој член на креативното семејство. Со оптимистичен пристап и позитивна енергија, сиот труд го насочува кон доброто и инспирацијата, кон вистинските вредности; како што е уметноста и квалитетниот креативен израз. Со поедноставување на животот, стои рамо до рамо со останатите креативци во тимот на Divian Arts.

НЕМА КОМЕНТАРИ