20

Автор на фотографијата е Габи Баратиу која имала желба да направи ваква фотографија веќе неколку години. Локацијата е островот Мајот, остров познат по водните желки кои живеат таму. Во кадарот е токму една желка која зема воздух за да продолжи да плива, и тоа точно на зајдисонце.  „Оваа фотографија е направена на првата вечер од престојот на островот”, вели авторката, задоволна што ѝ се остварила долгогодишната желба.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваРомантична алпска колиба
Следна објаваKонтраверзниот филм “Carol” номиниран за Оскар во 6 категории!
Креативната страна на животот под поинаков агол, каде важи правилото "less is more" е она што го опишува овој член на креативното семејство. Со оптимистичен пристап и позитивна енергија, сиот труд го насочува кон доброто и инспирацијата, кон вистинските вредности; како што е уметноста и квалитетниот креативен израз. Со поедноставување на животот, стои рамо до рамо со останатите креативци во тимот на Divian Arts.

НЕМА КОМЕНТАРИ