1

Денешниот избор за фотографија на денот е дело на Лорејн Минс. Мал чамец се движи во близина на огромна санта мраз на брегот на Гренланд. Мразот, кој сѐ повеќе се топи поради глобалното затоплување, заземал форма на мост над ледената вода. Одлична фотографија која изгледа како да ја насликал сликар поради прекрасната мешавина на бела, сина и зелена боја.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваМодерни празнични идеи за украсување на домот!
Следна објаваPom-Pom чевли!
Креативната страна на животот под поинаков агол, каде важи правилото "less is more" е она што го опишува овој член на креативното семејство. Со оптимистичен пристап и позитивна енергија, сиот труд го насочува кон доброто и инспирацијата, кон вистинските вредности; како што е уметноста и квалитетниот креативен израз. Со поедноставување на животот, стои рамо до рамо со останатите креативци во тимот на Divian Arts.

НЕМА КОМЕНТАРИ