Се повеќе се градат креативни и дизајнерски мали куќи, за кои многумина можат да сонуваат заради ограничените финании. Andrew и Gabriella Morrison неодамна завршија со  hOme проектот, имресивна мала куќа на тркала. Неконвенционалниот дом има површина од 20,5 метри квадратни, и вклучува се што е потребно за еден дом – потполно опремена кујна, купатило, спална соба, поткровје и простор за одмор.

Најинтересниот аспект на оваа куќа е нејзината мобилност – замислете си, вашиот дом во некоја шума, облеана со најубавите сончеви зраци. Чувство на слобода и мир. Вкупните трошоци за изградба на оваа куќа се 33. 000 долари, со намештајот и апаратите. Како на вас ви се допаѓа?

small-house-9

small-house-5

small-house-8

small-house-10

small-house-11

small-house-12

small-house-13

small-house-14

small-house-15

small-house-16

small-house-17

small-house-18

small-house-4

small-house-6

 

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваTripAdvisor oдбра 10 најдобри светски ресторани за 2015 година!
Следна објаваФото на денот | Лебедово езеро
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ