morning-machu-picchu

На оваа прекрасна фотографија на авторот Симон Тонг, се прикажани утринските сончеви зраци како продираат низ облаците на небото над Мачу Пикчу во Перу. Познатата престолнина на Инките изградена во 15от век се наоѓа на 2430 метри надморска височина во планински предел над Светата Долина. Легендарната локација денес е туристичка атракција, а за што била наменета во минатото- сѐ уште останува мистерија.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваChanel и Karl Lagerfeld прикажаа спектакл за крај на модната недела во Париз
Следна објаваМодерен ентериер со камин
Креативната страна на животот под поинаков агол, каде важи правилото "less is more" е она што го опишува овој член на креативното семејство. Со оптимистичен пристап и позитивна енергија, сиот труд го насочува кон доброто и инспирацијата, кон вистинските вредности; како што е уметноста и квалитетниот креативен израз. Со поедноставување на животот, стои рамо до рамо со останатите креативци во тимот на Divian Arts.

НЕМА КОМЕНТАРИ