Најдобро е чувство кога вашиот дом ќе го уредите, така што кога по долг и напорен ден ќе се вратите дома, ќе се чувствувате удобно и тоа ќе е местото каде што сакате да бидете. Ви претставуваме два ентериера дизјанирани од дизајнерот Јулија Буто, која ги уредила за своите клиенти многу модерно, во светли бои и удобни материјали. Во секој од ентериерите е употребена основната палета на бои која се состои од бела, беж и светло сива, со додавање акцент на живите бои. Мебелот е претежно изработен по мерка и целосно прилагоден на просторот и потребите на сопственикот. Резултатот се прекрасни украсени домови во кои совршено функционира елеганција и удобност.

hardwood-floors-925x617
multiple-coffee-tables-925x617

gray-and-yellow-925x617

neutral-bedrom-design-925x617

soft-linens-925x617

simple-sleek-bathroom-925x925

simple-tiled-bathroom-925x1233

gray-tile-bathroom-925x925

blue-side-chairs-925x617

blue-living-room-accents-925x617

creative-wood-wall-design-925x617

soft-living-room-design-925x617

brown-and-yellow-925x617

striped-duvet-925x617

shelving-ideas1-925x617

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваДесетте кучешки желби
Следна објаваНедела на модата во Милано – Gucci, Fendi, Max Mara, Prada…
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ