Целата модна индустрија е на нозе, бидејќи денес завршувааат модните ревии во италијанскиот град на модата – Милано. Милано Модната недела, никогаш не разочарува. Колекциите на оваа модна недела, секогаш се женствени, уникатни, единствени, разновидни и особено погодни за носење.
Што се однесува до модата за пролет/лето 2016 година, особено ја обожуваме колекцијата на Alessandro Michele, креативниот директор на Gucci, а за колекцијата на Fendi, која е микс на крзно и кожа, да не зборуваме! Погледнете зошто Милано и оваа година ги надмина очекувањата на модните критичари …

alberta

Alberta Ferretti  пролет/лето 2016

gucci

  GUCCI пролет/лето 2016
max

Max Mara пролет/лето 2016

prada

Prada пролет/лето 2016

fendi

Fendi пролет/лето 2016

pucci

Emilio пролет/лето 2016

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЕлегантен и функционален ентериер!
Следна објава[Филм] Еверест
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ