Есен- златното годишно време кое со себе носи толку многу магични мигови. Како и сите сезони, и есента си има свои убавини: преобразба на зелените листови во златни, романтични прошетки во парк, топла облека, топло кафе, чај и греено вино, прекрасна утринска сончева светлина низ есенските гранки. Милион причини да ѝ бидеме благодарни и да ја сакаме. Добредојде магична есен!

giphy

1

21

2

3

giphy (1)

6

10

14

8

7

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваМоден Викенд Скопје најавува – Mодата како портрет на времето
Следна објаваМотивирајте се од ден во ден!
Креативната страна на животот под поинаков агол, каде важи правилото "less is more" е она што го опишува овој член на креативното семејство. Со оптимистичен пристап и позитивна енергија, сиот труд го насочува кон доброто и инспирацијата, кон вистинските вредности; како што е уметноста и квалитетниот креативен израз. Со поедноставување на животот, стои рамо до рамо со останатите креативци во тимот на Divian Arts.

НЕМА КОМЕНТАРИ