Кога последен пат искусивте книга дизајнирана за сите возрасти?

Поточно, книга која што всушност може да ја обоите, безразлика што сте заборавиле како се правеше тоа? „Одобрувањата може да бидат одличен начин да се спои просторот, времето и љубовта во нашите животи. Одобрувањата може да не` излечат и да ни` дадат енергија и охрабрување. Нема потреба да се бои согласно линиите или да се бои во некаква насока или стил!“ – Sarah Mangle е уметник од Монтреал која го потпишува овој проект, оживувајќи ги позитивните пораки и правејќи одлична интерактивна вежба за деца и за возрасни.

Според многу истражувања, боењето е терапевстска и анти-стрес активност, па затоа може да и` се заблагодариме на Sarah Mangle што го спои сето тоа заедно и да се упатиме во било која од независните книжарници што го нудат ова модерно, а едноставно ремек-дело. Или едноставно може да ја позајмиме идејата и да го украсиме домот или канцеларијата.

2 3 4 5 6 7 8 9

СПОДЕЛИ
Претходна објаваФордовиот мустанг – миленик на дамите
Следна објаваОблечете тантела и блеснете со сиот свој сјај
Задолжена за најблагорoдната навика, наклонетоста кон книги. Стои на ставот дека умереноста е универзален клуч, нејзината перфекционираност јасно ги селектира информациите со кои врши промоција на книжевната уметност. Живеејќи неколку животи паралелно - како читател и автор, приврзаничка е на ендемичниот вид на автори, модерен конзервативец кога се во прашање вредностите на животот, а истовремено, вечна вљубеничка во убавото.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР