Дамите едноставно ја обожуваат тантелата, зарем не?! Тантелата своевремено била карактеристика на повисоките слоеви во општеството и ја носеле само дамите кои припаѓале на истото. Најписутна била на тогашните балски свечености. Тантелата својот својот моден цут го шири низ вековите во најразноразни начини на изработка и спецификации. Денес е присутна во секое парче на олека од секојндевни комбинации па се до свечени тоалети, па и обувки и чанти. На вас останува драги мои дами за која боја и облик ќе се одлучите, а уверени сме дека нема да згрешите!!OJK345_in_xl

il_fullxfull.808345522_pw9o

original

MTI4ODM1OTU1MjAwMjkwNzg2

outfit_large_e37a0305-e394-4567-bb49-c17a45ed1ef2

2014-beyonce-grammys-jewelry-01282014

454148_in_xl

1008484_laceytake_2

Fall-Winter-Wedding-Guest-Dress-Ideas-05

 

Rochii-elegante-din-dantela-pentru-evenimentele-speciale

y

Picture 2

kruzheva_8

y (1)

diemdesign_a-delicate-wardrobe-22

СПОДЕЛИ
Претходна објаваБоенка за сите возрасти | Sarah Mangle
Следна објаваРијана блесна во новата кампања на Диор
"Art will remain the most astonishing activity of mankind born out of struggle between wisdom and madness between dream and reality in our mind!"! My main fields of interest are arts and culture, but I am easily adaptable to different types of topics. Intrinsic interest in these two fields, of which I have followed successive developments, and in their singular and profitable union: scientific abstraction and sensory rapture, ephemeral and predictive, the attribute of success and the spirit of ‘innovation. ---------------------------------------------------------------------------------- Со повеќе од солидни познавања на класичната уметност и со исклучителнo познавање на француската мода и стил на живеење, Маја ја презентрира убавината на уметноста во посебните мигови на секојдневието, нагласувајќи го акцентот на идиличните егзотични патувања. Формалната цел на убавината е страста на љубовта; (нејзина омилена изрека).

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР