Поп-ѕвездата Ријана, на најдобар можен начин ја продолжи соработката со Диор, како нивен амбасадор стана насловно лице на единаесеттото издание на нивниот Dior Magazine.
Оваа убавица од Барбадос, позираше пред камерата на Craig McDean, од глава до пети облечена во новата колекција на Raf Simons за есен / зима 2015. Едиторијалот е отелотворување на Ријана, која совршено ги носи моделите од мрежа, кожа и парчињата со принтови. Позирајќи покрај столот од плексиглас во тесни фустани, капути и неверојатни миди-здолништа – пејачката докажа, зошто ја сметаат за една од најсмелите модни икони на денешнината.
Во галеријата можете да видите дел од едиторијалот, кој го полудe модниот свет!
6-9
1-14

7-7

4-13

1-14

5-12

8-7

9-5

СПОДЕЛИ
Претходна објаваОблечете тантела и блеснете со сиот свој сјај
Следна објаваТрите дами кои блеснаа со стилот на Филмскиот фестивал во Венеција
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ