На овогодишниот филмски фестивал во Венеција, на црвениот тепих на наша радост, имаше извонредна конкуренција. Од сите убавици кои се појавија на ова важно филмско случување, Diane Kruger, Dakota Johnson i Elizabeth Banks, дефинитивно го првземаа целото внимание на црвениот тепих.

Со оглед на тоа дека секогаш со возбуда  ја гледаме парадата на гламур, накит и фустани на вакви спектакуларни случувања, овој пат неколку актерки не одушевија со изборот на дизајнерските фустани и тоалети, но и со по некој комбинезон кој не можевме да го изоставиме.

Дијана, Елизабет и Дакота се дефинитивно првите дами на стилот, на овогодишниот филмски фестивал во Венеција. Погледнете и зошто.

DAKOTA JOHNSON (25)
dakota (1)ELIZABETH BANKS (41)

eliza

DIANE KRUGER (39)

diane

СПОДЕЛИ
Претходна објаваРијана блесна во новата кампања на Диор
Следна објаваТања Вукобрат | Фантазијата како примарен поттик
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ