Купатилото е просторија во куќата, каде што навистина треба да уживате, го освежувате телото и умот. Не мора да потрошите богатство за да создадете купатило со луксузен дизајн, но ако располагате со одреден буџет, зошто да не го инвестирате во прекрасно купатило кое  ќе ви пружи неограничени часови на чисто задоволство.

cozy-delightful-bathtubs-decorating-bathroom-ideas-by-neutra-634x441

Ова е избор на модерни, луксузни бањи за задоволство и инспирирација. За реализирање на вашата идеја за луксузни бања, мора да имате простор на располагање, важен е изборот на бојата, каков вид на атмосфера и расположение ви се допаѓа, светла или мистериозна.
Може да вклучите некое луксузно парче на мебел, светло, огледало, кабинет, када и така натаму. Потребени ви се квалитетни плочки кои имаат луксузни форма.

Погледнете на фотографиите подолу, се надеваме ќе најдете инспирација и дизајн за вашата бања!

Salle-de-bain-5-634x472 13241234-634x432 azienki-meble-szafki-katowice-634x419 Luxury-Bathroom-Design-Concept-634x480 (1) bathrooms_brand_teuco_001-634x465 elegant-spa-bathroom-design-with-admirable-concept-with-catchy-scheme-634x476 src_1328198613Plyteles-voniai-FAP-cielo4-634x476 Stylish-Modern-Bathroom-Design-15-634x422 src_1328198613Plyteles-voniai-FAP-cielo4-634x476

 

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваКихну |Остров со кои владеат жените
Следна објаваВечерва изложба на Ксенија Котев | Cradle of desires
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ