Aко сте изморени од изгледот на вашата спална соба – тогаш време е за промена.
Вашата спална соба треба да биде место за одмор и релаксација.  Додека еден дизајнер на ентериер (вклучувајќи спални) може да има големо влијание за изгледот на вашата спална соба, задоволството и релаксирачкиот пресој во неа, можете само вие со вашиот лишен дизајн да го постигнете тоа. Секоја соба, а можеби најмногу спалната, мора да има личен белег и приватност на домаќините. Затоа сами превземете акција во уредување на спалната соба
Тоа е лесно, сменете го изгледот на спалната соба со помал или поголем буџет, без разлика дали тоа значи купување нови парчиња мебел, или мебел на старо, кречење на собата, неколку DIY проекти со рециклирани предмети или сменето го осветлувањето, кое ќе го смири просторот. Постојат многу различни стилови и естетски детали со кои можете да создадете простор за вас.
Ако се прашувате од каде да почнам, ви претставуваме неколку спални соби кои ќе ви помогнат, вашата спална соба да биде една од најпопуларните соби во куќата.

rustic screen-shot-2015-07-03-at-65152-am striped vivid-saturated intimate-space boho-bold (1)

СПОДЕЛИ
Претходна објаваТри французинки со идеален акустичен микс за ова лето
Следна објаваСтан од 21 метри квадратни
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР