Американската уметница Melissa Cooke црта хипер-реалистични цртежи и портрети со графит кои изгледаат толку вистински, што личат на фотографии. Tаа совршено илустрира вода, кожа и текстури на коса. Сликите ги создава така што со сува четка нанесува тенки слоеви на графит на хартијата. Со тоа се создава мазна површина на која полесно се изведуваат детали и текстури. Погледнете во продолжение.

1

2

3

4

5

6

7

8

9

СПОДЕЛИ
Претходна објаваТропска дестинација од соништата|Сејшелски Острови
Следна објаваГарсониера во поткровје
Креативната страна на животот под поинаков агол, каде важи правилото "less is more" е она што го опишува овој член на креативното семејство. Со оптимистичен пристап и позитивна енергија, сиот труд го насочува кон доброто и инспирацијата, кон вистинските вредности; како што е уметноста и квалитетниот креативен израз. Со поедноставување на животот, стои рамо до рамо со останатите креативци во тимот на Divian Arts.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР