По неколку месеци напорна работа и многу фотографии пристигнати на адресата на National Geographic, жирито, кое имаше за задача да ги одбере најдобрите фотографии на конкурсот за најдобра фотографија за 2015 година од некое место ширум светот, конечно ги објави резултатите. Погледнете во продолжение.

1

Прво место: Whales Whisperer, автор: Anuar Patjane, место: Мексико.

2

Второ место: Gravel Workmen, автор: Faisal Azim, место: Бангладеш

3

Трето место: Camel Ardah, автор: Ahmed Al Toqi, место: Оман

Следуваат останатите заслужни победници:

4

A Night at Deadvlei – Beth McCarley, место: Намибија

5

Catching a Duck (Фаќање патка) – Sarah Wouters, место: Тајланд

6

Kushti (Индиско борење) – Alain Schroeder, место: Индија

7

White Rhinos (Бели носорози) – Stefane Berube, место: Уганда

8

Sauna in the Sky (Сауна на небото) – Stefano Zardini, место: Источни Италијански Алпи

9

Highlanders –  Bartłomiej Jurecki, место: Полска

10

Romania, Land of Fairy tales (Романија, земја на бајки) – Eduard Gutesku, место: Романија

СПОДЕЛИ
Претходна објаваГардеробер како излог или како сцена од култниот Секс и градот !
Следна објаваIKEA | Каталог 2016
Креативната страна на животот под поинаков агол, каде важи правилото "less is more" е она што го опишува овој член на креативното семејство. Со оптимистичен пристап и позитивна енергија, сиот труд го насочува кон доброто и инспирацијата, кон вистинските вредности; како што е уметноста и квалитетниот креативен израз. Со поедноставување на животот, стои рамо до рамо со останатите креативци во тимот на Divian Arts.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР