Луксузните брендови Астон Мартин и Валентино, ги здружија силите за претстојниот „Cash & Rocket“ саем, за да  го создадат единствениот V12 „Vanquish Volante“ автомобил, со маскирни бои и препознатлив белег на модниот дизајнер Валентино. Проектот беше создаден само за „Cash & Rocket“ саемот, платформа, која со помош на најдобрите брендови во светот и нивните ексклузивни производи, ќе собере пари за многу добротворни организации од целиот свет.

aston-martin-valentino-cashrocket-designboom-01-818x578 (1)

„Vanquish Volante“ беше изработен во соработка со директорите на дизајнот во модната куќа Валентино, Грација Chiuri и Pierpaolom Piccoli и британскиот производител на Астон Мартин, поточно „Q серија од Aston Martin“.
Спортскиот автомобил од 565 КС е направен од лесна алуминиумска структура, со јаглеродни конци, може да достигне брзина  до 317 километри на час, а брзина од 100 километри на час за само 4,0 секунди.

aston-martin-valentino-cashrocket-designboom-03-818x578 (1)

aston-martin-valentino-cashrocket-designboom-04-818x578

aston-martin-valentino-cashrocket-designboom-05-818x578aston-martin-valentino-cashrocket-designboom-06-818x578aston-martin-valentino-cashrocket-designboom-01-818x578 (2)

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објава“Les femmes d’Alger” од Пикасо е продадена за 179 милиони долари
Следна објаваСОФИСТИЦИРАНА ЛЕТНА МОДА ЗА МАЖИ
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ