Ви го претставуваме моторот кој е вистинско ремек дело на дизајнот и механиката, а секој вистински љубител на моторите би бил вистински среќен да го поседува овој вистински убавец. “Batman” најверојатно би сакал да ја збогати својата колекција на мотори , овој супер херој секако би го посакал “Game Over Cycles”.
Тој би бил совршено превозно средство за јунак од калибарот на Бетмен. Моторот е изработен во Custom Bike Shop во Полска, а истиот е конструиран и направен од страна на Recidivist Motorcycle.
The Batman Trike e вистински “звер” од машина. Тој е долг 4,4м а е широк 2м. Поседува 3.7 литри V8 Audi motor и постигнува и до 200км на саат.
Љубителите на мотори со нетрпение ги очекуваат и другите поединости за овој мотор како на пример неговата цена.
Драги мои дали би сакале да поседувате еден ваков убавец?!Polish-company-Game-Over-Cycles-creates-three-wheeled-Batman-Motorcycle-7

558a92bf4ddf3

Batman-Cycle-2

Arkham-Origins-Batsuit-by-Julian-Checkley

Polish-company-Game-Over-Cycles-creates-three-wheeled-Batman-Motorcycle-3

Polish-company-Game-Over-Cycles-creates-three-wheeled-Batman-Motorcycle-8

Polish-company-Game-Over-Cycles-creates-three-wheeled-Batman-Motorcycle-7

Polish-company-Game-Over-Cycles-creates-three-wheeled-Batman-Motorcycle-11

Polish-company-Game-Over-Cycles-creates-three-wheeled-Batman-Motorcycle-16

Polish-company-Game-Over-Cycles-creates-three-wheeled-Batman-Motorcycle-25

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваФотографирање поблиску до небото
Следна објава5 одлични апликации за убавина
Со повеќе од солидни познавања на класичната уметност и со исклучителнo познавање на француската мода и стил на живеење, Маја ја презентрира убавината на уметноста во посебните мигови на секојдневието, нагласувајќи го акцентот на идиличните егзотични патувања. Формалната цел на убавината е страста на љубовта; (нејзина омилена изрека).

НЕМА КОМЕНТАРИ