Оваа куќа, чија вредност се проценува на 120 милиони долари, се простира на повеќе од 9000 метри квадратни и се смета за најскапата куќа во Њујорк. Куќата е на 6 ката, а се наоѓа во елитниот кварт Upper East Side.

2

Овој простран дом меѓу другото го красат и 23 камини, грандиозни скали и рачно резбан дрвен паркет, како и 11 тераси со различни големини, од кои 2 се со прекрасен поглед на Менхетен. Куќата била изградена уште во 1879 година, а обновена во 2001ва, за што биле задолжени архитектите од Joseph Pell Lombardi Architects.

3

4

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНаправи сам | Уникатен подарок
Следна објаваИзразен вкус и смели линии на новата Cockta Black Tonic
Креативната страна на животот под поинаков агол, каде важи правилото "less is more" е она што го опишува овој член на креативното семејство. Со оптимистичен пристап и позитивна енергија, сиот труд го насочува кон доброто и инспирацијата, кон вистинските вредности; како што е уметноста и квалитетниот креативен израз. Со поедноставување на животот, стои рамо до рамо со останатите креативци во тимот на Divian Arts.

НЕМА КОМЕНТАРИ