Фотографката Ivette Ivens со потекло од Литванија, има за цел да го претстави доењето како сосема природна работа и прекрасен чин кој може да се практикува и во јавност. Ivette прави стилизирани фотографии од мајки кои ги дојат своите бебиња на различни места. Една од мајките вели: „Ги доев моите две деца секаде каде што одев- во црква, на пазар, во продавница. Сметам дека мајките треба да ги дојат децата кога и да посакаат. Бебињата знаат кога треба да јадат, а истото го знаат и мајките. На другите тоа не треба да им пречи”. Погледнете ја фотосесијата во продолжение.

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

СПОДЕЛИ
Претходна објаваТри метри над небото – Федерико Моча
Следна објаваMia Marcelle | Swimwear Collection 2015
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ