Секоја година, познатите патуваат на југот од Франција за да учествуваат на престижниот филмски фестивал во преубавиот Кан. И оваа година, прекрасните свечени тоалети на славните дами беа надополнети со беспрекорна шминка и фризура од вештите раце на најдобрите тимови за убавина. Погледнете го нашиот избор од овогодинешниот црвен тепих.

1

Doutzen Kroes

2

Eva Longoria

3

Sienna Miller

4

Diane Kruger

5

Rachel Weiss

6

Charlize Theron

7

Emma Stone

8

Salma Hayek

9

Julianne Moore

10

Emily Blunt

СПОДЕЛИ
Претходна објаваБогородичната црква во Париз – Виктор Иго
Следна објаваЛак кожа – синоним на сексепил
Креативната страна на животот под поинаков агол, каде важи правилото "less is more" е она што го опишува овој член на креативното семејство. Со оптимистичен пристап и позитивна енергија, сиот труд го насочува кон доброто и инспирацијата, кон вистинските вредности; како што е уметноста и квалитетниот креативен израз. Со поедноставување на животот, стои рамо до рамо со останатите креативци во тимот на Divian Arts.

НЕМА КОМЕНТАРИ