000

Ви претставуваме стан со површина од 55,48 метри квадратни, кој е уште еден убав пример како и во дом со скромни димензии можете да бидете креативни. Станува збор за проект на стан во Киев, Украина, за чија визуелизација заслужна е дизајнерката Елизавета Данина. Амбиентот е гостопримлив, комфорен и функционален, нудејќи идеални животни услови за личност која ги почитува едноставноста, хармонијата и природноста. Ентериерот е уреден во скандинавски стил, а просторот е добро организиран и изобилува со паметни решенија. Внатрешното уредување се базира на максимизирање на светлината и постигнување пространо чувство во станот, преку примена на современи дизајнерски елементи. Доминираат белата боја и дрвените допири, давајќи му топла, пријателска и воздушеста атмосфера на секој агол. Кујната е поврзана со трпезаријата и дневната соба во една целина, а уредени се со комбинација на белата, сивата и сината боја. Секој детал е на своето место, па така клуб-масичката од палети одлично е вклопена со висечкиот лустер и црно-белите слики на ѕидот. Спалната соба е стилизирана со доза на хумор, на сладок и топол начин наспроти студените тонови. Во посебен дел од станот сместено е и симпатично работно катче кое го краси мала вертикална градина. Погледнете ги фотографиите во продолжение и пронајдете ја омилената идеја и за вашиот дом.

001

002

003

004

005

006

007

008

009

010

011

012

013

014

015

СПОДЕЛИ
Претходна објава9 Шик сандали кои можете да ги носите на работа
Следна објаваПромоција на ,,Божилак на исконот” во Скопје
Воден од премисата дека патувањата се празник за душата, а убавиот топол дом нејзино единствено прибежиште, во рамки на креативната страна на животот ги промовира содржините со кои ги збогатува ваквите видици. Неуморен трагач по малите животни радости, со космополитски дух, неизмерна љубов кон животните и пасија кон сите уметнички форми на емотивна експресија. Вљубеник во минимализмот, алтернативната музика, пишаниот збор на Мураками и шармот на Јужна Франција.

НЕМА КОМЕНТАРИ