Спонтани фотографии со огромна впечатливост која не Ве остава да го тргнете погледот. Младата талентирана, Мона Мојс, преку објективот ја достигнува реалноста, онаа која често ни се крие од видното поле.

11198988_10206545295172325_1631689811_n

Љубовта кон фотографијата започнала од нејзината средношколска возраст, а веднаш по матурирањето се запишува на курс. Со постепено надоградување, фотографијата станува нејзина професија.

11119553_10206545306572610_1771247156_n

11136843_10206545307172625_202936951_n

11186200_10206545308612661_1823930419_n

11195533_10206545311012721_70590965_n

11198628_10206545307452632_595698966_n

11210136_10206545303292528_1413445540_n

11210383_10206545292292253_1830959242_n

11216105_10206545296292353_1241176178_n

11124482_10206545310732714_448661064_n

Во Македонија работам за разни веб сајтови и приватни настани, а за време на летната сезона работам на Ибица. Тоа ми помага да не влезам во монотонија која мене искрено би ме убила Лично многу сакам да патувам и ми одговара што фотографијата како професија бара многу патување. Патувањата, насмеаните луѓе, позитивните енергии, запознавањето на разните култури и животот на луѓето низ светот, сето тоа ме инспирира, сето тоа е вредно за фотографија, а во последно време почнав да се занимавам и со фото стории за кои ме инспирираат тајните позади насмевките околу нас односно животот на луѓето со длабоко минато позади нив.

11166085_10206545293532284_723655826_n

11185876_10206545319452932_514303897_n

11195274_10206545298092398_1685654256_n

11198991_10206545308932669_44079341_n

11212489_10206545318852917_1956525238_n

Приоритет на Мона кај фотографијата е природната светлина. Таа на почетниците им препорачува да се пронајдат себеси и воедно со тоа да го пронајдат стилот на фотографија кој најмногу ќе им одговара. Тука е интернетот кој изобилува со добри и корисни совети за сите оние кои решиле да се занимаваат со овој дел од седмата уметност.

11186255_10206545314412806_577991636_n

11212285_10206545293852292_1213451591_n

Покрај фотографија, Мона држи часови по Зумба. Одличен и забавен начин за одржување на телото, а и воедно духот со позитивна енергија.

11216392_10206545323373030_1410842974_n

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЛажна свршеница – Аманда Квик
Следна објава9 Шик сандали кои можете да ги носите на работа
Најмладиот член на семејството кое ја создава креативната страна на животот нуди нова перцепција на авантуристичкиот дух кој цели кон откривање на креативитетот низ сите агли на Земјата. Со изострен вкус посветен на седмата уметност, со мелодична селекција и мотивациона природа се труди да ги доближи вредностите на неконвенционалниот стил на живот до помладата публика.

НЕМА КОМЕНТАРИ