000

Мемориската картичка од апаратот на Ребека Лаимбах секојдневно е исполнета со фотографии од двете најголеми музи во нејзиниот живот: ќеркичката Харпер и семејниот пес Лола. Ребека и Кристофер Лаимбах се брачна двојка која со години се обидувала да добие дете. Крајот на нивната агонија дошол пред пет години, кога конечно им се насмевнала среќата, а на свет пристигнала нивната ќерка Харпер. Од денот на нејзиното раѓање, Ребека, инаку професионален фотограф, одлучила дека ќе документира секој момент од нејзиното растење. Но, уште на самиот почеток и еден друг член од семејството сакал да се избори за свое место на сликата, создавајќи гужва пред објективот при секој звук од апаратот. Станува збор за семејниот пес – англискиот булдог Лола, што за девојчето е сестрата која Ребека не успеала да и ја подари и покрај сите обиди. Денес Лола е нејзина партнерка за игра и заедно споделуваат драгоцени животни моменти заедно. Сакајќи да го овековечи нивниот посебен однос, мајката ги фотографира Харпер и Лола во низата разиграни сцени кои го отсликуваат карактерот на двете мали пријателки. Во продолжение, погледнете дел од неодоливите фотографии кои таа секојдневно ги споделува на нејзиниот блог.

001

002

003

004

005

006

007

008

009

010

011

012

013

014

015

016

017

018

019

020

021

СПОДЕЛИ
Претходна објаваФото на денот | Место за уживање
Следна објаваНакит од стари часовници
Воден од премисата дека патувањата се празник за душата, а убавиот топол дом нејзино единствено прибежиште, во рамки на креативната страна на животот ги промовира содржините со кои ги збогатува ваквите видици. Неуморен трагач по малите животни радости, со космополитски дух, неизмерна љубов кон животните и пасија кон сите уметнички форми на емотивна експресија. Вљубеник во минимализмот, алтернативната музика, пишаниот збор на Мураками и шармот на Јужна Франција.

НЕМА КОМЕНТАРИ