1

Запознајте го Калико, неодоливото едногодишно еже кое веќе е ѕвезда на социјалните мрежи. Имагинацијата на неговата сопственичка нема граници, па секојдневно создава интересни и креативни фотографии во кои главната улога ја има токму нејзиното слатко милениче. Фото-приказните потоа ги споделува со корисниците на Инстаграм, каде Калико има свој личен профил и многубројни обожаватели. Меѓу нив, ќе сретнете сцени како ежето прави селфи, љубопитно ѕирка од автомобилот, за првпат го искусува мирисот на цутовите на пролетта или седи на корнет за сладолед. Погледнете дел од фотографиите во продолжение и уживајте во авантурите на ежето Калико.

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

СПОДЕЛИ
Претходна објаваФото на денот | Малиот патник
Следна објаваЧевли на ниска потпетица за пролет – лето 2015
Воден од премисата дека патувањата се празник за душата, а убавиот топол дом нејзино единствено прибежиште, во рамки на креативната страна на животот ги промовира содржините со кои ги збогатува ваквите видици. Неуморен трагач по малите животни радости, со космополитски дух, неизмерна љубов кон животните и пасија кон сите уметнички форми на емотивна експресија. Вљубеник во минимализмот, алтернативната музика, пишаниот збор на Мураками и шармот на Јужна Франција.

НЕМА КОМЕНТАРИ