Пролетта е веќе тука. Топлите денови се идеално време да се ослободите од тешките, зимски мириси и да си пронајдете нов, омилен пролетен парфем кој ќе внесе свежина во вашиот изглед.  Во продолжение ви ги претставуваме идеалните женски парфеми за оваа пролет, со благи и цветни мирисни ноти. Одберете го омилениот!

1

Issey Miyake L’eau D’issey City Blossom

2

Bvlgari Aqva Divina

3

Chloe Love Story

4

Escada Turquoise Summer

5

Jo Malone Lily of the Valley & Ivy Cologne

6

Siwa Eau de Parfum Memo Paris

7

Diana Vreeland Smashingly Brilliant Eau de Parfum

8

Bella Freud 1970 Eau de Parfum

9

Tilly Roll-On Perfume by Rosie Jane

10

Aerin Beauty Rose de Grasse Parfum
СПОДЕЛИ
Претходна објаваПастелни велигденски декорации
Следна објаваРосица Мршиќ FWSK-15 низ објективот на Дивиан Артс
Креативната страна на животот под поинаков агол, каде важи правилото "less is more" е она што го опишува овој член на креативното семејство. Со оптимистичен пристап и позитивна енергија, сиот труд го насочува кон доброто и инспирацијата, кон вистинските вредности; како што е уметноста и квалитетниот креативен израз. Со поедноставување на животот, стои рамо до рамо со останатите креативци во тимот на Divian Arts.

НЕМА КОМЕНТАРИ