1

Љубителите на автомобилите отсекогаш се делеле на две групи: оние кои повеќе ги сакаат старите и ретро автомобили, наспроти оние што секогаш се заинтересирани за најновите и ултрамодерни модели. Ако се’ уште не знаете во која група припаѓате, ќе се обидеме да ви помогнеме околу конечната одлука. Вечната дилема на сите љубители на автомобилизмот е изборот помеѓу класични олдтајмери или футуристички, елегантни и првенствено луксузни автомобили. Притоа, се поставува едно прилично незгодно прашање: кои од овие два типа се подобри, позначајни и поотмени? До одговорот е многу тешко да се дојде. Старите автомобили се дел од историјата и засекогаш ќе бидат и останат нечии миленици, а може да им се препише и дел од заслугата за постоењето на новите модели. Модерните автомобили, пак, секогаш се во тек со технологијата и сигурно итаат кон иднината, нудејќи поудобно и побезбедно возење. Победникот помеѓу првата или втората група зависи исклучиво од личниот вкус на поединецот. За таа намена, ви нудиме споредба на старите и новите модели на најпознатите автомобилски брендови – како изгледале некогаш во минатото, а како денес. Уживајте во нашата галерија на фотографии и донесете ја конечната одлука за вашиот омилен тип на автомобил.

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

30

31

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваПрибежиште – Николас Спаркс
Следна објаваФото на денот | Црвенкапа
Воден од премисата дека патувањата се празник за душата, а убавиот топол дом нејзино единствено прибежиште, во рамки на креативната страна на животот ги промовира содржините со кои ги збогатува ваквите видици. Неуморен трагач по малите животни радости, со космополитски дух, неизмерна љубов кон животните и пасија кон сите уметнички форми на емотивна експресија. Вљубеник во минимализмот, алтернативната музика, пишаниот збор на Мураками и шармот на Јужна Франција.

НЕМА КОМЕНТАРИ