36

Многу романтични двојки се одлучуваат да ја покажат љубовта еден кон друг со заеднички тетоважи, кои не се идентични, но ги врзува нешто многу посилно од површинскиот изглед, сведочејќи за страста и емоциите кои ги споделуваат. Тие се целосни само кога се споени заедно – без другиот дел, повеќето од тетоважите го губат своето вистинско значење. Доколку сте во потрага по интересни идеи да ја овековечите љубовта со вашата друга половина, ви претставуваме 35 креативни предлози за заедничка тетоважа кои се совршени за таа намена. Имате ли фаворит?

01

02

03

04

05

06

07

08

09

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

32

33

34

35

СПОДЕЛИ
Претходна објаваУметност со цвеќе
Следна објаваСвои на своето | Nikolai Zinoviev
Воден од премисата дека патувањата се празник за душата, а убавиот топол дом нејзино единствено прибежиште, во рамки на креативната страна на животот ги промовира содржините со кои ги збогатува ваквите видици. Неуморен трагач по малите животни радости, со космополитски дух, неизмерна љубов кон животните и пасија кон сите уметнички форми на емотивна експресија. Вљубеник во минимализмот, алтернативната музика, пишаниот збор на Мураками и шармот на Јужна Франција.

НЕМА КОМЕНТАРИ