0

Со површината од 20 метри квадратни, овој минијатурен дом сигурно не може да се вброи во најудобните станови за живеење. Но, доволно е да погледнете колку е слатко и шармантно уреден, за да се воодушевите од вниманието и декоративните финеси со кои се отсликува вкусот во ентериерот. Мини амбиентот блеска со светлина и романтичен призвук, а комплетно е дизајниран со примена на белата боја, што е одличен избор за простор со скромни димензии. Поради малкуте квадрати на располагање, сите соби се сместени во една целина, а креиран е отворен план во кој се обединети дневниот престој и зоната за спиење, а во продолжение е поставена и малечката, но солидно екипирана кујна. Станот располага и со засебна бања, како и паметни решенија за складирање, оа квадратурата е вешто искористена за функционална намена. Особено допадливи се декорациите, кои го облагородуваат просторот, надминувајќи ја монотонијата на белото опкружување. Повеќето од нив се парчиња од последните колекции на брендовите H&M и IKEA. Ќе сретнете живописни зелени билки, перници со графички дезен, постери и елегантни свеќници – одбрани по мера и со стил. Во продолжение, проверете како изгледа ова мало гнездо и пронајдете ја омилената идеја и за вашиот дом.

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13 14

СПОДЕЛИ
Претходна објаваУметноста на Демијан Хирст
Следна објаваПрошетка за сеќавање – Николас Спаркс
Воден од премисата дека патувањата се празник за душата, а убавиот топол дом нејзино единствено прибежиште, во рамки на креативната страна на животот ги промовира содржините со кои ги збогатува ваквите видици. Неуморен трагач по малите животни радости, со космополитски дух, неизмерна љубов кон животните и пасија кон сите уметнички форми на емотивна експресија. Вљубеник во минимализмот, алтернативната музика, пишаниот збор на Мураками и шармот на Јужна Франција.

НЕМА КОМЕНТАРИ