Сочувствувам со семејствата чии што домови беа поплавени, семејства кои што најверојатно нема да може да заработат за леб поради поплавените земјоделски поседи, оние на кои животот им е загрозен.

Со таа цел изработив мал серијал на постери како мал придонес за погодените од оваа поплава. (не земајќи ја во предвид донацијата преку мобилен телефон што е донирана од моја страна)

Ги повикуваме сите мои колеги, професори, граѓани, компании да се солидаризираат со настраданите и истите да одвојат мали но значајни средства се со цел да им се помогне на нашите колеги, пријатели, роднини, сограѓани.“ – напиша Драган на неговиот Фејсбук профил објавувајќи ги и креативните постери како знак за поддршка на погодените од поплавите.

Драган Стојановски ти си креативец за пример!

kamanja-za-pomos-poplavi4

kamanja-za-pomos-poplavi2

kamanja-za-pomos-poplavi3

Телефоните за донација се следните: 075/143-400 070/143-400 078/143-400

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваПреслатки кученца што личат на мечиња
Следна објаваМинхен | Кралот на Баварија
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР