Доживејте ја сета магија на градот на љубовта преку објективот на легендарната камера Pentax 67.

Талентираниот французин Maison Carnot е автор на видеото наречено Paris Through Pentax– романтичен приказ на еден од најубавите европски градови од еден поинаков агол. Намерата на авторот била да ги долови сите оние мали работи кои се случуваат во овој град, а гледачите да се почувствуваат како сето тоа да се случува пред нив. Па така, ги гледаме жителите на Париз кои шетаат низ прекрасните улички, двајца заљубени на романтична средба во еден парк, девојка која нарачува кафе и кроасани во ресторан итн.

Уживајте во глетката!

1

2

3

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНовата колекција на Burberry Prorsum
Следна објаваУметник создава надреални слики од супер светови
Креативната страна на животот под поинаков агол, каде важи правилото "less is more" е она што го опишува овој член на креативното семејство. Со оптимистичен пристап и позитивна енергија, сиот труд го насочува кон доброто и инспирацијата, кон вистинските вредности; како што е уметноста и квалитетниот креативен израз. Со поедноставување на животот, стои рамо до рамо со останатите креативци во тимот на Divian Arts.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР