Можеби сте размислувате да создадете нешто што е невообичаено, уникатно, но секогаш ја пропуштате идејата или времето или можеби сеуште не сте го пронашле вистинското кое сакате да го направите. Ние баравме малку за Вас и  најдовме еден навистина симпатичен и креативен туторијал кој Ви покажува како да се направи една неверојатна и вкусна виножито торта. Патем тука доаѓаат на Божиќните празници, а можеби и ова е совршено време за да се направи ова вкусно изненадување за Вашите најблиски.

Во ова кратко видео ќе научите како да ја направите оваа неверојатна торта бидејќи се е објаснето детално. Мора да се согласите со нас дека тортата изгледа толку неверојатно што го фаќа секој поглед.

Погледнете го овој супер видео туторијал и изненадете ги вашите најблиски. Уживајте!

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНеделен репертоар на Драмскиот театар (08.12 – 13.12)
Следна објаваСоцијалните мрежи како модерни мажи
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР