Не постојат невозможни идеи во уметноста. Доказ за тоа е Justine Khamara и нејзините дела. Таа создава портретни фотографии кои се отсликани со UV принт на иверка која подоцна се сече со ласер и од тоа создава своевидни скулптури. Иако фотографиите дигитално не се променети, фотографиите се искривени само преку оптички ефекти добиени со виткање на пресечените ленти. Погледнете за што станува збор.

24

22

23

25

СПОДЕЛИ
Претходна објаваБожиќни Велосипеди
Следна објаваНеделен репертоар на Драмскиот театар (08.12 – 13.12)
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР